B3DL 1200 - CENTRUM WIERCĄCE CNC Z 3 RUCHOMYMI GŁOWICAMI

Bendmak poprzez zastosowanie nowoczesnych i innowacyjnych technologii w maszynach do wiercenia konstrukcji stalowych, zaprojektował wyjątkową serię wiertarek z serwonapędami CNC B3DL dedykowaną do stalowych masztów konstrukcyjnych 

Wiertarki Bendmak zapewniają profesjonalne rozwiązania w produkcji konstrukcji stalowych do wielu gałęzi przemysłu, w tym m.in. stoczniowego, drogowego czy budowlanego. Seria B3DL przeznaczona jest do wiercenia profili H, I oraz U. 

Centrum wiercące B3DL składa się z jednego, dwóch lub trzech niezależnych wrzecion. B3DL z jednym wrzecionem, ma zdolność wiercenia profilu z trzech stron pod kątem prostym i z rotacją  +90 / -90 stopni. Model B3DL z trzema wrzecionami potrafi wiercić i znakować profil z trzech stron niezależnie, z możliwością zmiany narzędzia w tym samym czasie. Resetowanie urządzenia i ustawianie do następnej pozycji wiercenia odbywa się automatycznie przez system CNC.

Do produkcji B3DL wykorzystywane są wysokiej klasy podzespoły renomowanych producentów, takich jak Mitsubishi i Siemens, co wpływa na niezawodności i jakość urządzeń.

B3DL pozwala na wiercenie profili bez konieczności prowadzenia ich na całej długości 500mm, co wpływa na znaczne oszczędności czasowe podczas operacji. Przykładowo, jeśli średnice otworów mają po 10 mm, a odległości między poszczególnymi otworami wynoszą 40 mm, to wrzeciono jest w stanie wywiercić 12 otworów bez konieczności przesuwania belki. 

Zaletą systemu B3DL jest możliwość opcjonalnego znakowania na trzech powierzchniach, jak i w trzech osiach. Materiał przeznaczony do obróbki w postaci profilu otwartego, zamkniętego lub kątownika umieszcza się na przenośniku podającym, gdzie jest zaciskany i przesuwany w stronę głowicy wiertarki, a jego pozycja zerowa ustawiana za pomocą lasera. Po wykonaniu obróbki wiertniczej profil przesuwany jest do opcjonalnej piły taśmowej z możliwością cięcia pod kątem -45° / + 60 °. Tak przygotowane odcinki transportowane są do przenośnika wyjściowego.