Adira_logo.png

 

 

PRASY KRAWĘDZIOWE DO BLACH

Adira

Portugalska firma Adira od ponad 60 lat specjalizuje się w produkcji pras krawędziowych i nożyc gilotynowych. Firma przykłada dużą uwagę do rozwoju swoich produktów, jak również zastosowania nowoczesnych i często pionierskich rozwiązań technicznych. Jest to wynikiem m.in. długoletniej współpracy z placówkami badawczymi i uniwersytetami.

Szeroka gama modelowa pras krawędziowych dostosowana jest praktycznie do każdego typu produkcji i obejmuje następujące modele:

  • PA Basic – hydrauliczne, synchroniczne prasy krawędziowe przeznaczone zarówno do produkcji jednostkowej jak i seryjnej. Idealne rozwiązanie dla klientów poszukujących wysokiej jakości maszyn za przystępną cenę. Występują w trzech wielkościach 135, 160 i 220 ton oraz dwóch długościach 3000 i 4000 mm. W wyposażeniu podstawowym posiadają 4 osie (Y1, Y2, X, R) kontrolowane przez sterownik graficzny 2D Adcontrol 25, zderzak z czterema palcami pozycjonującymi, automatyczną kompensację strzałki ugięcia oraz jednostronny szybki system zacisku stempli.
  • PA Plus – hydrauliczne, synchroniczne prasy krawędziowe z napędem półhybrydowym. Umożliwiają szybszą pracę i gwarantują wysoką dokładność gięcia. Idealnie nadają się do produkcji wielkoseryjnej, a dzięki zastosowaniu falownika zużywają znacznie mniej energii w porównaniu do pras z klasycznym napędem hydraulicznym. Dostępne są w trzech wielkościach 135, 160 i  220 ton oraz dwóch długościach 3000 i 4000 mm. Standardowo prasy posiadają 6 osi (Y1, Y2, X, R, Z1, Z2) kontrolowanych przez sterownik graficzny 2D Adcontrol 61, automatyczną kompensację strzałki ugięcia oraz dwustronny szybki system zacisku stempli.
  • BB Bluebender - serwoelektryczne prasy krawędziowe dedykowane do produkcji wielkoseryjnej małych gabarytowo detali. Jest to idealne rozwiązanie dla klientów wymagających najwyższej precyzji, poszukujących nowoczesnych i zaawansowanych technologicznie maszyn przy jednoczesnym zachowaniu niskich kosztów eksploatacji. Występują w dwóch rozmiarach 35 ton x 1500mm oraz 50 ton x 2000mm. W standardowym wyposażeniu prasy posiadają 4 osie (Y1, Y2, X, R) kontrolowane przez sterownik graficzny 2D Adcontrol 25, zderzak dwoma palcami pozycjonującymi oraz jednostronny szybki system zacisku stempli.
  • PF - zaawansowane prasy krawędziowe z napędem hybrydowym i technologią Greendynamics, charakteryzującą się szybką i cichą pracą oraz dużą redukcją zużycia energii. Wśród ich innych głównych cech wymienić należy również duży skok górnej belki (400 mm), wysoki prześwit między stołem a suwakiem sięgający 630 mm oraz głębokość wcięcia 400 mm. Prasy idealnie sprawdzają się w ciągłej pracy wielkoseryjnej oraz w integracji z robotami w automatyczne cele produkcyjne. Dostępne są w czterech rozmiarach 135ton x 3000mm, 160 ton x 3000mm, 160 ton x 4000mm, 220 ton x 4000mm.
  • PH Heavy Duty - prasy hydrauliczne dedykowane do wielkogabarytowych gięć, często z wykorzystaniem dwóch i większej liczby pras w systemie tandem. Możliwość dostosowania konfiguracji i wyposażenia maszyn do specyficznych wymagań każdego użytkownika. Dostępne są w wersjach od 160 do 2000 ton nacisku oraz długościach od 4000 do 9000 mm.

Rodzaje pras krawędziowych Adira z naszej oferty:

Pobierz katalog TFM Pobierz katalog adira jak wybrać prasę krawędziową?
*
*
*
*
*
*

Adam Dyrda
inżynier sprzedaży

tel: +48 533 626 206
e-mail: adam.dyrda@tfm.pl